KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14891014
nr 1489 1014
Carl Larsson
(1853-1919), Sverige
Etsning, Lisbeth och kalven. Bildmått: 29x22 cm, yttermått inklusive ram: 50x41 cm. Signerad
Kondition: ur Adolf Anderbergs samling, 1969
Utrop:
4.000 kr
Såld:
5.200 kr
måndag 12 september 2022
kl 18:32:15
4.000 kr
4.000 kr
4.000 kr (Budbetjänt)
4.200 kr
4.800 kr
4.400 kr
4.600 kr (Budbetjänt)
5.000 kr
Carl Larsson
Läs mer om Carl Larsson